REFERENCE

Zde jsou zkušenosti, pocity, zážitky a výsledky cvičení absolventů mých kurzů a seminářů.

Nechte se inspirovat a staňte se i Vy inspirací pro ostatní. Inspirujte svými výsledky další praktikující!:-) 

Pošlete  mi svoji zkušenost i vy!:-)

Vyprávění o uzdravení s pomocí qigongu na kurzu ve Vyškově, říjen 2021

Sdílení zkušenosti účastnice kurzu 25.-26.9.2021 v Praze

Sdílení zkušenosti účastníka kurzu 25.-26.9.2021 v Praze

Sdílení zkušenosti účastníka kurzu 25.-26.9.2021 v Praze

Sdílení zkušenosti účastnice kurzu 25.-26.9.2021 v Praze

Sdílení účinků cvičení praktikujícím ZY Qigong

Sdílení dojmů účastníka kurzu v Koutech v červenci 2021

Sdílení zkušeností z kurzu I. stupně ZY Qigong 

Sdílení zkušeností po kurzu II. stupně ZY Qigong 

Sdílení dojmů z kurzu a cvičení ZY Qigong

Sdílení zkušeností se cvičením a účinky ZY Qigong

Z písemných reakcí účastníků kurzů vybírám:

Musím potvrdit zkušenost, že po tom, co jsem začal cvičit, tak mi jako inženýrovi chodí během cvičení geniální nápady, to je prostě další skvělá vlastnost čchi-kungu.


Radim 

Musím z praxe QG potvrdit, že všechny představy se realizují daleko rychleji než dříve. Cvičení je dobrá příležitost pro toho kdo chce rychle a efektivně proniknout do meditace a návratu ke své podstatě tou nejsnazší cestou. Pokud se cvičící zaměří na jednu jedinou myšlenku tak se dějí "úžasné věci" nejen pro něj ale i pro okolí. 😀😀😀🙏

Martin

 

Po víkendu i díky následnému každodennímu cvičení v průběhu dne (spíše začlenění do denního života) je mi jasné, že je to přesně to, co potřebuji.

Monika

"Po kurzu prvního stupně ve Velkém Meziříčí  se mi hodnoty bílých krvinek po dlouhé době chemoterapie zvedly úplně do normálu. Tomu já říkám názorná výuka." 

Hanka

Kurz je výborný a velmi mi pomáhá, nechápu že tato škola není povinná pro všechny lidi na světě, je to něco úžasného. S pozdravem

Radim

 

"Takový příval energie a harmonie během kurzu (i po jeho absolvování) jsem nepocítil už dlouho a budu pracovat na tom, aby se toto cvičení stalo mojí životní filozofií." 

Jaroslav

Jelikož jsem zhruba před rokem absolvoval kurs I.st. na živo v Praze, nedovedl jsem si představit, že něco podobného se dá přenášet přes monitor počítače. Přesvědčil jste mě, že to jde.

Josef

"Ačkoliv jsem přišla na kurz jako úplný začátečník, který nevěřil na účinky, tak musím uznat, že jsem zaregistrovala plno změn, které mě potěšily. Jako třeba zlepšení zraku, afrodiziakální účinky, jím méně..."

E.P.

Od doby, kdy cvičím ZY Qigong jsem mnohem klidnější, vyrovnanější a dokážu procítit bezpodmínečný pocit radosti a štěstí ze života. Moc děkuji za tvoji práci a to, že se můžu účastnit cvičení. Přeji krásné a radostné dny

Eva

Když některý den cvičím qigong, potřebuji pak v noci méně spánku. Obvykle spím tak 9 - 11 hodin (když nemám ráno povinnosti), po dnu kdy cvičím se probudím tak po 5 - 7 hodinách. Druhá zvláštní věc je, že většinou mám po cvičení (někdy i jindy) chuť se hýbat, nebo spíš "tančit". 

Milan

Dobrý večer, 

chtěla bych ještě jednou moc poděkovat za krásný kurz. Mě se velmi líbil, naprosto splnil mé očekávání, i když byl online.

Cvičila jsem rok a půl jiný styl, ale vybrala jsem si právě váš, protože jsem měla potřebu více pracovat s energií a celkově jsem poznala, že tento "tichý" čchi-kung mně velmi vyhovuje. 

Je to jednoduché, velmi účinné a s vaším podáním, vysvětlením to nemá chybu🙂. Techniky mě všechny krásně fungují. Vše i dobře vysvětlujete, jasně, výstižně, velmi mile. Moc se těším na další stupeň, určitě budu s Vámi dál pokračovat 🙂. 

Eva

...Je mi 65 let, jsem v důchodu a váš kurz jsem absolvovala již v roce 2017 a 2018. Pokaždé mě toto cvičení (hlavně v tak velké skupině) pomůže k větší energii, pohodě a vůbec se cítím zdravá celý rok.

D.D.
 

Patřím mezi jedince neobdařené velkou energií, takže pro mě je cvičení především zdrojem té energie, která chybí. Ale čeho jsem se zbavila naprosto, byly asi před 6 lety začínající problémy s inkontinencí. Dnes (bude mi letos 65) nemám s touto nepříjemností problém žádný. Vděčím za to vám, červené kuličce a malému nebeskému oběhu :)) S pozdravem            

I.Š.

Jsem jedním z účastníků pondělního on line kurzu, jehož další část před chvíli skončila. Jsem přesvědčen, že tato nová forma výuky je super!!! Zajištuje totiž možnost, aby nové informace byly důkladně "stráveny" a nutí frekventanty pravidelně cvičit a to minimálně 1x týdně při vlastním on line kurzu (to je bohužel i můj případ). 
Držím Vám palce, ať vydržíte v propagaci tohoto skvělého systému cvičení, které by mohlo výrazně pozitivně ovlivnit zdravotní (nedobrý) stav obyvatel ČR... ale to už je na rozhodnutí každého z nás.... přeji Vám pěkný zbytek večera a těším se na příští pondělí..... zdraví

Pavel

Zdravím. Vždy jsem věděla, že qigong a bojová umění jsou spojená s tajemnou energií, ale nejvíce mně nadchlo, že u qigongu v podstatě nemusím" nic dělat", nijak moc se aktivně neprojeví a přesto má obrovskou sílu, která nás vede nejen k fyzickému uzdravení, ale i k duchovnímu pokroku, vyšším úrovní bytí.

Irena

 

Také Vám chci poděkovat za to, že sdílíte své zkušenosti. Člověk to hned zakomponovává do každodenního života a ty pocity při praktikování jsou nádherný. Jsou to zkušenosti na celý život. A stále se to rozvíjí dál. Člověk se vyvíjí a posouvá, kam potřebuje... Ještě jednou moc díky.

 

Lenka

 

Dobrý den Petře,

děkuji nejen za certifikát a také hlavně moc děkuji za získání nových vědomostí a praktických návodů prostřednictvím Vašeho vlídného podání. Celý kurz byl super, skoro až dokonalý. Popravdě nejdříve jsem váhala, zda se vůbec přihlásit, protože jsem si nebyla jistá, zda rozdělení víkendového kurzu na 7 večerů bude dobré. Zjistila jsem ale, že to bylo ještě lepší, než jsem očekávala. Mezi jednotlivými lekcemi jsem měla možnost si vše vyzkoušet a trošku vstřebat a v podstatě jsem "byla na kurzu" 7 týdnů 😏. Určitě se chci přihlásit i na III. stupeň a budu se snažit mít do té doby co nejvíce "natrénováno". Ještě jednou MOC DĚKUJI a těším se na další kurz. 

 

Věra

 

Citila jsem se moc dobre, chci pokracovat a cvicit kazdy den, vcera jsem si uz vyzkousela tu "kouli" pred spanim a ráno? jako kdybych se znovu narodila! :)

Silvia

...Čchi-kung mi vstoupil do života v pravou chvíli. Oslovil mě hlavně tím, že učí člověka spoléhat ve vlastní potenciál, který jeho cvičením nenápadně narůstá. Cítím, že pravidelné cvičení mi dává hlubší a zároveň jemnější vnímaní sebe sama a to mi pak pomáhá i v reálném životě. Prostě zasahuje všechny úrovně života, které jsem schopna vnímat. Přívlastek "tichý" čchi-kung je příznačný, protože zprvu se zdá, že se nic neděje, ale po čase člověk zjistí, že se děje hodně. Osvobozující a radostné je, že chvíle strávené cvičením pomáhají v běžném životě. Není to únik z reality, ale prožívání života na hlubší úrovni. 

Veronika

...Po posledním semináři jsem asi 10 dnů nepotřebovala jíst, bylo to moc příjemné.

L.G.

Hodně bych o tom chtěla napsat, ale budu stručná.

1. velmi praktické, už jsem začala cvičit a léčivé teplo jsem hned po první "kouli" cítila kolem pasu:)
2. líbil se mi obecně ten váš výklad: systematický, klidný, profesionální a zároveň lidský a v pohodě:)

 

Silvia

...i když s odstupem, rád bych se s Vámi podělil o několik zajímavostí po II. stupni. V práci mi asi týden říkali, že působím tak nějak blaženě a vyrovnaně. Musím říct, že jsem se tak cítil. Podobná setkání určitě člověku pomáhají ukazovat, že jsou na světě i jiné naplňující věci. ...

Roman

...Konečně jsem se doma dostala k tomu cvičit strom. Musím říct, že mi to šlo lépe a lehčeji než na kurzu a bylo to pro mě silnější. Na mě vše působí opačně, takže jestli někomu pomáhá společná energie na kurzech, pro mě je lepší uvolnění o samotě. I když musím říct, že na kurzu by se společná energie dala krájet. ... Čchi-kung mi pomohl být koncentrovaná a zklidněná uvnitř sebe a je to krásný. Ale docela mám po cvičení problém s jeho afrodiziakálními účinky. ...

Jitka

Dobrý den, 

jen píšu zpětnou vazbu na samoléčící cvik s kombinací se Stromem... Pomohlo mi to odblokovat "vrstvený blok" v hrudi - byl tam strach z úspěchu (zážitek z dětství). Odešlo to během cviku Stromu po několik dnech. 

Lucie

Dobrý večer.
Moc děkuji za skvělý seminář. Moc se mi to líbilo, a užila jsem si každý okamžik. Budu se těšit na další stupeň.

Alena

Během dnešního cvičení stromu cca po 15 min mi začaly vibrovat nohy a brnělo mi celé tělo. Zároveň jsem cítil tok energie i světlo mezi dlaněmi, které jsem postřehl periferním viděním. Šlo to ve třech vlnách. Úžasný zážitek. 

 

Zdraví

Jaroslav

...Velice rád chci pokročit, na další, druhý stupeň. Zažil jsem totiž něco, co mě k ZY Qigong nesmírně začalo přitahovat. ... Po chvilce se stalo něco, v co nemůžu stále uvěřit. Najednou horizontální, jakoby mlžný kruh kolem mě, pohyboval se od hlavy směrem dolů až k prstům nohou a zase nahoru a zase dolů a nahoru... Uprostřed tohoto kruhu bylo takové příjemné, až lehounce brňavé teploučko. Rychlost pohybu tohoto kruhu byla velmi pomalá a vůbec jsem ji nemohl ovlivnit, jenom jsem stál a lehce se usmíval. Najednou kruh zmizel. Trvalo to cca 45 minut. Myslel jsem, že to bylo 5 minut... Jinak ho zatím cvičím 20 - 30 minut. Ještě dva dny jsem pociťoval teplo ve spodním dantianu. ...

V.N.

Bylo to výborné, celý kurz se mi velmi líbil. Z on-line formy jsem měla trochu obavy, ale vše výborně fungovalo.

Zdeňka

Ahoj Petře,

děkuji za vše. Cvičení mi moc pomohlo překonat letošní rok a mít dost energie na práci, které bylo letos hodně. 

Julie

Váš seminár vo mne zanechal vela pozitívneho a inspiratívneho. Od jeho návštevy cvičím pravidelně po troške takmer kazdý deň. Bavi ma to a myslím, že cítim aj pozitívne zmeny, ktoré to pomaly prináša. Postupne mi to dáva vačší a vačší zmysel.

Dušan

Ahoj Petře,

chtěla bych poděkovat za možnost cvičení online i za povídání kolem. Je to moc zajímavé, spoustu věcí jsem nevěděla. Cvičení v online verzi mi nepřipadá v ničem horší než naživo. Ráda se připojím i příští rok :)

Martina

Dobrý večer, pane Kochlíku,

 

ještě jednou srdečné díky za Vaše kurzy, za možnost prožít si informace a cvičení, která znáte a která učíte. Je to úžasný, pro mysl až neuchopitelný, jak to vše se vším souvisí a vše do sebe zapadá. Ale uvnitř člověk ví.

Některá cvičení, zjišťuju, že jsem spontánně prováděla už dříve, jen trošku jinak, ale pocity při nich jsou skoro stejné, jak u Vašich cviků. Těším se, kam to půjde dále ty prožitky:). Je to pro mě radost vnímat energii, je všude, v různých formách.

Lenka

Ráda bych Vám řekla, jak se mně líbí vaše výuka (teď končím II. stupeň) a online hodiny. Poslední o bigu mě tak nadchl!! Přesně to jsem v životě potřebovala. Děkuji, děkuji moc. Vše je čím dál zajímavější, vše mě čím dál více jde, mám radost, že jste zrovna vy můj učitel na této cestě. 

Eva